W dniach od 1-12 sierpnia odbędzie się Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę w skład pielgrzymki wchodzą następujące grupy:

1 sierpnia: Grupa Ziemi Lubawskiej – Czerwona – Lubawa, Nowe Miasto Lub., Grupa Zielona – Działdowo;
2 sierpnia: Grupa Pomarańczowa – Grudziądz, Grupa Zielona – Jabłonowo Pom. i Wąbrzeźno,

3 sierpnia: Grupa Brązowa – Franciszkanie – Brodnica,

4 sierpnia: Grupa Biała, Brązowa, Niebieska i Żółta – Toruń,

W ramach duchowego przygotowania do czasu ,,Rekolekcji w Drodze” chcemy rozpocząć dziewięciotygodniową modlitwę za to dzieło ewangelizacyjne. Dlatego proszę
o włączenie się w modlitwę następujące parafie:

5 czerwca – Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Grudziądzu,

12 czerwca – Parafia pw. Św. Wojciecha w Jabłonowie Pom., Parafia pw. Matki Bożej     Królowej Polski w Wąbrzeźnie, Parafia pw. Św. Anny w Radzyniu Chełmińskim,

19 czerwca – Parafia pw. Świętego Tomasz Apostoła w Nowym Mieście Lub., Parafia pw. Krzyża Świętego w Działdowie, Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela i św. Michała Archanioła w Lubawie, Parafia pw. Św. Anny w Lubawie, Parafia pw. Św. Jakuba Apostoła w Kazanicach.

26 czerwca – Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Brodnicy,

3 lipca – Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Otłoczynie,

10 lipca – Parafia pw. NMP Częstochowskiej w Toruniu,

17 lipca – Parafia pw. Św. Józefa w Toruniu,

24 lipca – Parafia pw. Św. Jakuba w Toruniu,

31 lipca – Parafia pw. Św. Antoniego w Toruniu,

Hasłem tegorocznej pielgrzymki Diecezji Toruńskiej będzie, Niesiemy Pomoc Ojcu Świętemu, związane jest ono z wizytą Św. Jana Pawła II w Toruniu hasło to wpisuje się w rok duszpasterski Kościoła w Polsce, Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.

Ks. Bartłomiej Surdykowski

Kierownik Pieszej Pielgrzymki