PIESZA PIELGRZYMKA DIECEZJI TORUŃSKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ 2020

W związku z trwającą epidemią koronawirusa tegoroczna Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę będzie miała formę symboliczną. Organizatorzy nie są w stanie wypełnić wszystkich wymogów Inspektora Sanitarnego zawartych w specjalnym rozporządzeniu. Część pielgrzymek w Polsce, w tym roku została odwołana, inne też będą miały charakter symboliczny.

Nasza pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę jest podzielona na 9 dni. To dokładnie tyle, ile mamy grup pielgrzymkowych. Podjęliśmy decyzję, że każda z grup jest odpowiedzialna za 1 dzień pielgrzymki, będzie to więc forma sztafety. Uczestnicy przyjadą rano na trasę pielgrzymkową, przejdą cały etap i na noc wracają do domu. W miejscu zakończenia etapu następnego dnia wyrusza następna grupa. Jeśli będzie to grupa  do 20 osób będzie wędrować po lewej stronie drogi, pojedynczo w wymaganych odstępach. Jeśli grupa będzie większa i liczyć będzie  np. 50 osób powinna iść prawą stroną drogi, w kolumnie, jak w poprzednich latach, z nagłośnieniem, pod opieką kierujących ruchem porządkowych.  Ten wybór należy do Przewodników Grup, w zależności od ilości zebranych pielgrzymów. W sprawie możliwości udziału w poszczególnych dniach pielgrzymki kontaktujemy się z Przewodnikami grup, które w danym dniu pielgrzymują.

Dzień 1 Toruń – Koneck – grupa Żółta – OO. Redemptoryści – Toruń

Dzień 2 Koneck – Topólka –  grupa Biała – Toruń

Dzień 3 Topólka – Brdów  –  grupa Brązowa Brata Alberta

Dzień 4 Brdów – Dąbie nad Nerem – grupa Pomarańczowa – Grudziądz

Dzień  5 Dąbie nad Nerem – Zadzim – grupa Zielona Wąbrzeźno – Jabłonowo – Radzyń

Dzień 6 Zadzim – Strońsko – grupa Niebieska oo. Paulini – Toruń

Dzień 7 Strońsko – Szczerców – grupa Zielona – Działdowo

Dzień 8 Szczerców – Brzeźnica Nowa – grupa Franciszkańska – Brodnica

Dzień 9 Brzeźnica Nowa – Jasna Góra – Grupa Lubawa – Nowe Miasto Lubawskie

Każdego dnia z grupą pielgrzymkową wędrować będzie ks. bp Józef Szamocki oraz ks. Wojciech Miszewski – kierownik pielgrzymki.

W związku z epidemią nie będziemy prosić mieszkańców po drodze o przygotowywanie dla nas posiłku. Myślę, że na ten 1 dzień jesteśmy w stanie zabezpieczyć sobie wyżywienie.

Każdy dzień będziemy chcieli rozpocząć od Mszy św. przed wymarszem np. godz. 7.00 w kościele. Dokładne godziny podamy po uzgodnieniu z Księżmi Proboszczami.

Wszystkich, bez ograniczeń zapraszamy do uczestniczenia w Mszy św. rozpoczynającej naszą pielgrzymkę w toruńskiej Katedrze 4 sierpnia o godz. 6.00, po której nastąpi wymarsz. Można przejść etap wyjścia z Torunia, proszę o kontakt z Grupą Żółtą.

Nie ma również w tej chwili ograniczeń, jeśli chodzi o obecność wiernych w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Zapraszamy na Mszę św. przed Cudownym Obrazem 12 sierpnia 2020 o godz. 17.00. Warto zorganizować też grupę, która przyjedzie na ten ostatni odcinek i wejdzie na Jasną Górę. Będzie to uroczyste zakończenie tej nietypowej pielgrzymki.

Ks. Wojciech Miszewski

Kierownik Pielgrzymki

PIESZA PIELGRZYMKA DIECEZJI TORUŃSKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ 2020

Grupy i Przewodnicy

W dniach 4-12 sierpnia 2020 roku odbędzie się Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej na Jasną Górę. W jej skład wchodzi 42. Piesza Pielgrzymka z Torunia i 40. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej.

Grupy pielgrzymkowe i ich przewodnicy:

Piesza Pielgrzymka Diecezji Toruńskiej

Kierownik: ks. Wojciech Miszewski, telefon: 601 70 50 49, e-mail: womisz@wp.pl

Parafia Św. Antoniego, ul. Św. Antoniego 4, 87-100 Toruń

42 Piesza Pielgrzymka z Torunia na Jasną Górę

Grupa Biała – Toruń

Przewodnik: ks. Mariusz Ciesielski, telefon: 722 103 195, e-mail: marcie48@wp.pl

parafia: św. Antoniego, adres: ul. Św. Antoniego 4, 87-100 Toruń

Grupa Akademicka Żółta – Toruń

Przewodnik: o. Maciej Ziębiec, telefon: 512 426 636, e-mail: maciej.cssr@gmail.com

parafia: św. Józefa, adres: ul. św. Józefa 23-25, 87-100 Toruń

Grupa Niebieska – Toruń

Przewodnik:  o. Dariusz Kropacz     telefon: 530 998 810  , e-mail: kropad@gmail.com

parafia: Matki Bożej Częstochowskiej, adres: ul. Konstytucji 3 Maja 3c

Grupa Brązowa – Toruń – św. Alberta

Przewodnik: ks. Adam Machowski, telefon: 600 394 947, e-mail: ksadam@op.pl

parafia: Najśw. Serca Pana Jezusa, Otłoczyn, Szlak Bursztynowy 49, 87-700 Aleksandrów Kuj.

Grupa Pomarańczowa – Grudziądz

Przewodnik: ks. Piotr Śliwiński, telefon:663 386 976, e-mail: piotrsl7@wp.pl

parafia: Św. Mikołaja, adres: ul. Kościelna 1, 86-300 Grudziądz

Grupa Zielona – Wąbrzeźno, Jabłonowo Pom.

Przewodnik: ks. Mateusz Wiśniewski, telefon: 698 266 465, e-mail: vision.gdz@gmail.com

parafia: Św. Anny, adres: ul. Dąbrowskich 35, 87-220 Radzyń Chełmiński

40 Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej

Koordynator: ks. Karol Schmidt, telefon: 730 221 248, e-mail: karolschmidt@wp.pl

parafia: św. Barbary, adres: Złotowo 67, 14-260 Lubawa

Grupa Nowe Miasto Lub.

Przewodnik: ks. Robert Narodzonek, telefon: 665 130 898 , e-mail: rodzyn1603@wp.pl

parafia: św. Tomasza Apostoła, adres: ul. Kościelna 10, 13-300 Nowe Miasto Lub.

Grupa Lubawa

Przewodnik: ks. Damian Kuna, telefon: 601 736 107, e-mail: matatka@interia.pl

parafia: św. Jana Chrzciciela, adres: ul. Kupnera 22, 14-260 Lubawa

Grupa Działdowo