Drodzy Pielgrzymi

Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy kolejny rok liturgiczny. „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, to hasło roku duszpasterskiego. Uzmysławia nam ono fakt, iż ciągle przez całe nasze życie jesteśmy pielgrzymami, którzy mają zmieniać swoje życie, zbliżać się do Chrystusa i przemieniać swoją mentalność na myślenie kategoriami Ewangelii. Nasze życie jest więc ciągłym nawracaniem się.

Przewodniczący Episkopatu ks. abp Stanisław Gądecki stwierdził, że Kościół powinien poszukiwać nowych form towarzyszenia ludziom w doświadczeniu nawrócenia. Z pewnością taką piękną i skuteczną formą doświadczenia owego nawrócenia jest piesza pielgrzymka na Jasną Górę.

W roku 2015 wyruszymy z diecezji toruńskiej na Jasnogórski szlak już po raz 37. Pragniemy jak najlepiej przygotować się do naszych rekolekcji w drodze, bo są dla nas wspaniałą okazją, aby na nowo nawracać się i poszukiwać bliskości z naszym Panem. Pragnę wszystkich pielgrzymów zaprosić do co miesięcznej katechezy, która będzie dostępna na naszej stronie internetowej. Zachęcam do poświęcenia tej chwili czasu, do lektury naszych katechez, abyśmy jeszcze radośniej czekali na kolejną pielgrzymkę i nie próżnowali duchowo, ale przygotowywali nasze serca do kolejnego spotkania z Matką w Jasnogórskim Wizerunku.

Na czas Świąt Bożego Narodzenia życzę moim Braciom i Siostrom Pielgrzymom i Waszym Rodzinom, błogosławionych, radosnych chwil, aby nasz Pan prawdziwie narodził się w Waszych sercach, aby udzielił nam wszystkim łaski kolejnego spotkania na pielgrzymim szlaku już w sierpniu 2015 roku.

Szczęść Boże.

Łukasz Skarżyński